Zmiana ceny na złotówki  u góry w prawym rogu!  Potrzebujesz Pomocy Napisz do nas ! lub zadzwoń 669344079 !

8 Kannabinoidów których w Marihuanie jest najwięcej

Czytane przez 1462, Mar 30, 2020

8 Kannabinoidów których w Marihuanie jest najwięcej

Udowodnione przez naukowców jest, że w Konopiach Indyjskich występuje kilkadziesiąt kannabinoidów. Niektórzy twierdzą, że w Marihuanie jest ich ponad sto. Co bardzo ciekawe i niezwykłe, niektóre z tych związków można odnaleźć na ziemi, jedynie w roślinach Cannabis. Badacze wciąż poszerzają naszą wiedzę na temat poszczególnych kannabinoidów, jednak badaniom nie sprzyja fakt demonizowania Marihuany w większości krajów świata. Trudno dzisiaj, o konkretną liczbę występujących w tej roślinie kannabinoidów. Większość z nich jest obecna w Marihuanie na bardzo niskim poziomie procentowym, a poprzez różny poziom profesjonalizmu wykonywania danych specyfików na bazie konopi przez komercyjne firmy, naukowcy mają o wiele trudniejsze zadanie. Z pewnością kannabinoidów jest bardzo dużo, a na razie zajrzyjmy w głąb tylko tych, procentowo najgęściej występujących w Konopiach.

Konopie Indyjskie bezpośrednio nie wytwarzają najbardziej znanych kannabinoidów THC i CBD. Na przykładzie tego najbardziej znanego można wytłumaczyć to tak, że istniejący w roślinie kwas Tetrahydrokannabinol'owy (THCA), gdy zostanie aktywowany (dekarboksylowany), przekształca się w związek THC. Przemiana następuje zwykle w wyniku zderzenia kwasu z ciepłem. Reakcja skutkuje zazwyczaj wydzieleniem dwutlenku węgla. Oprócz tych dwóch najbardziej znanych kwasów kannabinoidowych (THCA i CBDA), w konopnych zbożach buszuje jeszcze wiele innych ciekawych kwasów, ale przyjrzyjmy się drodzy Państwo na ten moment, jedynie tym ośmiu najgęściej występującym:


THCA (kwas tetrahydrokannabinolowy)

CBDA (kwas kannabidiolowy)

CBGA (kwas kannabigerolowy)

CBCA (kwas kannabichromenenowy)

CBGVA (kwas kannabigerowarynowy)

THCVA (kwas tetrahydrokanabiwarynowy)

CBDVA (kwas kannabidiwarynowy)

CBCVA (kwas kannabichromewarynowy)


Najliczniejszymi kwasami kannabinoidowymi w drzewku Konopnym, są bez wątpienia THCA i CBDA. Sześć innych wymienionych pod nimi, zajmuje zdecydowanie mniejszy obszar procentowy w szczepie Konopi. Główne kwasy THCA, CBDA, CBGA, CBCA, CBGA są związkami, których enzymy - konopie wykorzystują do wytworzenia kwasów kannabinoidowych: THCVA, CBDVA, CBCVA. Oprócz nich istnieje tyle samo ich odpowiedzników z literą "V" w nazwie (THCVA, CBDVA, CBGVA...). Charakteryzują się one nieco krótszą strukturą chemiczną.

Kwasy kannabinoidowe nie są znane z wywoływania odurzającego działania jak. THC. Mają wiele innych interesujących właściwości. Dla przykładu wiele tych kwasów odkrywa przed naukowcami, naturalne właściwości antybiotyczne i owadobójcze. Badacze wysnuwają tezę, iż Konopie Indyjskie produkują te kwasy jako jedne z pierwszych w celu obrony.

Tak więc wiemy już, że kannabinioidy wytwarzane są z kwasów kannabinoidowych. Kiedy kwasy zostaną narażone na energię cieplną, wówczas tracą część "A" i przemieniają się w obojętne, a nie jak wcześniej kwaśne kannabinoidy roślinne (THC, CBD, CBG, CBC, CBGV, THCV, CBDV, CBCV). Większość tych związków nie spowoduje haju w Twoim mózgu. Istnieją naukowe dowody na to, że THCV posiada działanie odurzające, jednak zależy to od dawki. THCV nie występuje jednak zbyt gęsto w szczepach komercyjnych i przetworach z Marihuany. Większość kannabinoidów nie odurza, jednak bezpośrednio wpływa na oddziaływanie związku THC. Drugi najbardziej znany medyczny kannabinoid CBD, sam w sobie nie powoduje odurzenia, jednak wpływa on na sposób w jaki THC wchodzi w interakcję ze znajdującymi się w naszych móżgach receprotami CB1, w naszym układzie endokannabinoidowym.
THCV - także może wpływać na efekty związanie z działaniem na nas kannabinoidu THC. Przy stosunkowo niskich dawkach wydaje się, że THCV zmniejsza zdolność THC do aktywacji receptorów CB1, takich jak CBD. Jednak wobec wysokiej dawki THCV może dojść do aktywacji receptorów CB1, takich jak THC. Dokładna dawka jaką spożywasz potrafi mieć znaczący wpływ na to, w jaki sposób wpływa na Ciebie związek. Ze względu na nikłe występowanie w roślinach Cannabis, związków takich jak THCV, nie zostały one tak rzetelnie zbadane jak najbardziej znane kannabinoidy, typu THC czy CBD, których procentowo odnajdziemy w krzaczku konopnym, o wiele więcej. Są więc one dla nas jeszcze wciąż nieodkrytą zagadką.

Innym mniej znanym kannabinoidem roślinnym jest CBN. Niewielu wie jednak, że CBN jest skutkiem rozkładu najbardziej znanego kannabinoidu THC. Jest to związek, który nie jest bezpośrednio wytwarzany przed roślinę, a jest on wynikiem rozkładu THC. Dlatego też produkty stworzone na bazie Konopi Indyjskich, które mają już trochę czasu, lub nie zostały odpowiednio przechowane, będą miały coraz więcej CBN, w skutek rozkładu THC. Wpływa na to czas, oraz warunki i profesjonalizm z jakim przechowywany jest przez firmę dany produkt.
Naukowcy zaobserwowali, że THC w połączeniu z CBN tworzą efekt, który ma naturalne działanie medyczne. Przeciwzapalne, przeciwdrgawkowe, oraz antybiotyczne.

>>  Kannabinoidy i wszelkie pojęcia z nimi związane  <<

Zostaw komentarz

Zaloguj się


Autor: