Potrzebujesz Pomocy Napisz do nas ! lub zadzwoń 669344079 Pozdrawiam Gnomes Garden!

Rodzaje Nasiona Marihuany. Indica, Sativa, Hybryda.

Czytane przez 3501, Aug 6, 2019

O czym przeczytasz w tym wpisie:
☺ Czym jest Indyjka, Sativa oraz Hybryda.
☺ Jakie działanie daje każda z nich.
☺ Jaki mają wzrost oraz jakich spodziewać się plonów.
☺ Wstęp do automatów.
☺ Czytanie zajmie Ci około 4 minuty. Życzę miłej lektury.

Główny podział roślin marihuany.

Kiedy jesteś nowicjuszem w kolekcjonerskim świecie nasion marihuany możesz mylić się i gubić w gąszczu haseł i terminów - rodem z botanicznych podręczników.
Spokojnie!

Po to masz nas, żeby mieć to prosto, ale i dobrze wyjaśnione.

Konopie indyjskie dzielimy na trzy główne grupy.

- Cannabis Indica
- Cannabis Sativa
- Hybrid

Każda z rodzai konopi ma swoje indywidualne cechy i właściwości które reprezentują klimat, z którego roślina została po raz pierwszy przysposobiona do własnego użytku - jak można się domyślać, już wtedy głównym powodem hodowli marihuany było pozyskiwanie dorodnych kolekcjonerskich nasion. Ale to się tylko domyślamy..

Cannabis Indica.

Jej aromat określany jest jako ziemisty, ostry, gryzący, bywa nawet porównana do gazu lub paliwa. Jednakowoż chwilkę później, ci sami badani nie pamiętają już o ostrości aromatu ani gryzącym gardle, ponieważ oddali się już głębokiemu relaksowi. Rośliny marihuany  Indica dorastają do wysokości 100 – 120 centymetrów, wytwarzając przy tym kwiatostany wielkości piłek golfowych, osadzonych z większymi lub mniejszymi odstępami na łodydze – są to tak zwane międzywęzła. Czas kwitnienia waha się od 7 do 8 tygodni, w zależności od rośliny, warunków oraz ilości serca, jakie hodowca włoży w uprawę.

Efekty Indica są ciężkie. Stan „ukamienionowany” jak najbardziej odnosi się do efektów działania odmian Indiaca. Głęboki relaks, uczucie spokoju wypełniające konsumenta, sprawiają, że są to odmiany również terapeutyczne.

Cannabis Sativa.

Sativy to właśnie te rośliny, które potrafią kompletnie zaskoczyć swoją wielkością. Raportowane są okazy dorastające 3.5 metra (!), zaś przeciętnie jest to pomiędzy 180 – 200 cm. Średnica głównej łodygi potrafi osiągnąć 7-8 centymetrów u podstawy, obrasta mniejszym łodygami z których wyrastają międzywęzła, a one z kolei obsypują się soczystym kwiatostanem. Rośliny Sativa produkują inny rodzaj kwiatów niż swoja kuzynka Indica. Tu haj jest energetyczny, tak zwany „wysoki”. Konsumenci opisują aromat sativy jako słodki, elektryzujący nozdrza i zmysły.

Morze odmian, nasiona marihuany smakowe, owocowe, tropikalne, cytrusowe, i inne powiązane z energetyzującymi kwiatami. Chyba każdy kolekcjoner znajdzie coś dla siebie.
Jako wielka i dostojna dama, Cannabis Sativa potrzebuje zarówno więcej czasu, jak i więcej opieki.

Nasiona Konopi Sativy potrzebują nawet 10 – 12 tygodni na kwitnienie i przygotowanie do zbiorów.

Jako ciekawostkę dla kolekcjonerów poszukujących białych kruków zdradzam, że Super Sativa Seed Club w Amsterdamie posiada kilka, nawet trzydziestopięcio letnich, oryginalnych odmian Sativy.

Hybrydy.

Hybrydy to takie cyborgi wśród nasion konopi. Dzięki zaawansowanym programom hodowlanym, dzięki wizjonerom - którzy chcieli stworzyć rośliny szybsze, odporniejsze, potrafiące wygenerować zwiększone plony – mamy dziś właśnie Hybrdy. Jedną z dużych korzyści - jaką daje hybrydowa hodowla nasion konopi - jest możliwość przenoszenia oryginalnych linii rodzicielskich w kolejnym pokoleniu uprawy. Oferta hybrydowych nasion konopi jest olbrzymia. Wyróżnia się cztery główne profile terpentynowe – owocowy, kwiatowy, ziemny i gazowy. Wśród nich kolekcjoner może przebierać w dosłownie setkach odmian.

Czas kwitnienia roślin hybrydowych to około 8 – 10 tygodni.
Tak, więc z grubsza mamy to omówione.

Teraz pewnie zastanawiasz się, gdzie są nasiona feminizowane?

Nasiona feminizowane można znaleźć w Każdym Rodzaju Marihuany, zarówna sativa, indica, hybryda, automatów i półautomatów jak i z wysokim stężeniem CBD. Tak samo jak każdy rodzaj konopi może być rośliną Regularną. Więcej o nasionach feminizowanych oraz regularnych (zwanych też: regulary, regi) o ich zaletach i wadach, przeczytasz już wkrótce.

Często padają też zapytania o linie genetyczną tak zwanych automatów, czyli automatycznie
-niezależnie od czasu naświetlania – kwitnących roślin konopii. Są to rośliny wywodzące się od Konopi Ruderalis. Coraz częściej czytamy w ofertach o odmianach fast, fast version, półatomat. O tym również postaramy się opowiedzieć. Ogólna zasada jest taka, że jest to albo roślina sezonowa konopi zapylona odmianą automatyczną, albo odmiana automatyczna zapylona pyłkiem z rośliny pełnosezonowej.

Moc Kolekcjonerskich Pozdrowień,
Zespół Gnomes Garden.

Zostaw komentarz

Zaloguj się


Autor: