Potrzebujesz Pomocy Napisz do nas ! lub zadzwoń 669344079 !

THCP - siedmioalkilowy mocarz!

Widziany przez: 277, lis 28, 2022

Czytanie tego artykułu zajmnie Ci około 8 minut. 

Skąd się wzięło THCP?

THCP został wyizolowany w laboratoryjnych warunkach przez włoskich naukowców. Badania przeprowadzano na medycznej odmianie konopi indyjskiej, hodowanej jedynie przez armię, FM2. W procedurze użyto spektrometru mas i metabolomiki – procesów stosowanych do wykrywania podstawowych substancji chemicznych w próbkach lub cząsteczkach. 

Pod koniec 2019 roku autorzy badań opublikowali swoje odkrycia w czasopiśmie „Nature”. Ocenili oni zdolności THCP do wiązania się z ludzkimi receptorami kannabinoidowymi znajdującymi się w układzie endokannabinoidowy. 

Układ endokannabinoidowy. 

Chwilkę się na nim zatrzymajmy. Układ endokannabinoidowy człowieka ma bardzo odpowiedzialne zdanie, bo to właśnie on jest odpowiedzialny za utrzymanie równowagi w całym organizmie. Odpowiada między innymi za regulację gospodarki energetycznej, powiązania neurohormonalne, powiązania neuroimmunologiczne, aktywność motoryczną, nastrój, motywację, głód i sytość, czy kontrolę metabolizmu lipidów i węglowodanów. Śmiało można powiedzieć, że są to procesy odpowiadające bezpośrednio za życie. 

Na układ endokannabinoidowy składają się receptory CB1 i CB2. THCP bardzo silnie wiąże się z oboma, ale zwłaszcza mocno z receptorem CB1. Według wyliczeń ekspertów THCP łączy się z układem endokannabinoidowy człowieka o 33 razy szybciej niż THC i 63 razy szybciej niż inny związek zwany THCV.

Alkilowy łańcuch węglowy - w nim cała różnica! 

Zarówno THC, jak i THCP jest substancją chemiczną zawartą w konopiach indyjskich, odpowiadającą za psychoaktywne oraz medyczne działanie konopi. Różnią się one przede wszystkim ilością atomów węgla. 

Alkilowy łańcuch boczny jest siłą napędową działania kannabidoidów na ludzi. Autorzy badania twierdzą, że dla większości z prawie 150 związków zawartych w konopiach indyjskich, w tym THC, łańcuch alkilowy ma tylko pięć atomów. Łańcuch alkilowy THCP różni się i zawiera tych atomów aż siedem, co oznacza że w swojej naturalnej formie przekracza moc THC. 

Pierwszy taki okaz! 

Według naukowców odpowiedzialnych za to odkrycie, kannabionoid o więcej niż pięciu atomach nigdy wcześniej nie był zgłaszany jako naturalnie występujący. Ponadto większość z nich nigdy nie została wyizolowana ani scharakteryzowana, gdyż nie jest to proste zadanie nawet przy dzisiejszej technice. 

Według badaczy odkrycie THCP otwiera drogę do zrozumienia dlaczego niektóre odmiany konopi indyjskich dają mocniejszy efekt, niż można by się spodziewać po zawartości THC w danej odmianie. 

Możliwe, że niejeden z użytkowników konopi indyjskich zetknął się nieświadomie z suszem, w którym obecny był THCP. O wiele szybszy i mocniejszy niż zwykle efekt, którego nie sposób było powtórzyć, to coś, co kojarzy w swoim życiu niemalże każdy palacz. 

Potencjał medyczny.

Jesteśmy na etapie raczkowania, jeśli chodzi o badania nad marihuaną. Lata zakłamanych kampanii antynarkotykowych zebrały swoje żniwo między innymi w ten sposób, że na długie lata zablokowano badania nad medycznym potencjałem tej niesamowitej rośliny. 

Nie mamy jeszcze żadnych badań działania THCP na ludzi, ale ze względu na swoje niezwykłe cechy kryje w sobie wielki potencjał. Odkrycie to może w przyszłości umożliwić produkcję wyciągów z konopi indyjskich ukierunkowanych na efekty fizyczne i psychoaktywne, co pozwoli celniej trafiać w konkretne problemy pacjentów. Eksperci prowadzący badania podkreślili, że w czasie trwania testów udało się odkryć ślady innych, niewyizolowanych dotąd związków. Zapowiedzieli Oni dalsze prace analityczne nad swoimi odkryciami. 

Badając THCP na szczurach naukowcy odkryli efekty bardzo zbliżone do THC. Zaobserwowano między innymi:

  • - Zmniejszone odczuwanie bólu.
  • - Specyficzną sztywność mięśni. 
  • - Nieco obniżoną temperaturę. 
  • - Zmniejszoną ruchliwość. 

W związku z powyższymi wnioskami uznano, że THCP wywołuje takie samo działanie jak THC, chociaż pojawia się ono zdecydowanie szybciej w przypadku THCP. Okazało się, że THCP jest 33-krotnie silniejszy od THC, znacząco szybciej i mocniej wiąże się z receptorami kannabinoidowymi, szczególnie z CB1.

Odkrycie to może okazać się szczególnie przełomowe dla osób, które zmagają się z chronicznym, silnym bólem. Badania na szczurach pozwoliły stwierdzić, że w przypadku THCP wystarczy połowa standardowej dawki THC, ażeby uzyskać ten sam leczniczy efekt. Tym samym, pacjent jest mniej odurzony, ale zachowany jest terapeutyczny efekt przyjęcia dawki marihuany. Dla wielu będzie to przełom, gdyż zazwyczaj najbardziej przeciwbólowe odmiany są też wysoko psychoaktywne, co często uniemożliwia zrealizowanie wymagającego harmonogramu swojego dnia. 

„Uzasadnione jest przypuszczać, że inne odmiany konopi indyjskich mogą zawierać jeszcze wyższe stężenie THCP. Należy również zauważyć, że istnieje zadziwiająca zmienność reakcji pacjenta na leczenie oparte na konopiach indyjskich, nawet przy stałej dawce THC. „

Pozostaje mieć nadzieję, że dynamika wszelkich badań nad konopiami będzie nieprzerwalnie wzrostowa i poprowadzi nas, do kolejnych przełomowych odkryć. 

Pozdrawiamy Konopnie. 

 

zostaw komentarz

Sign in


Author: