Potrzebujesz Pomocy Napisz do nas ! lub zadzwoń 669344079 !

Auto Tahoe OG Kush od Gnomes Seeds - Tej odmiany nie zapomnisz!

Widziany przez: 276, cze 15, 2022

Czym Ty jesteś, OG?

Auto Tahoe OG Kush to krzyżówka najlepszych genów OG, jakie udało się znaleźć w Kalifornii. Jest to jedna z najlepiej znanych odmian na świecie, między innymi dzięki swojej ogromnej mocy i smakowi, który zadowoli nawet tych bardziej wybrednych kolekcjonerów.

Tahoe OG to odmiana marihuany o genetycznej dominacji sativy, ale jako jedna z nielicznych, zaskakuje działaniem. Efekt, zdaje się płynnie przechodzić ze spectrum sativy, nieco uginając się w stronę ciężkiego efektu, niczym po rasowej indyjce, by za chwilę znów poczuć lekkie pobudzenie, będące jednocześnie cholernie relaksujące. Combo, jakiego nie łatwo doświadczyć po innych odmianach.

Garść Historii.

Chociaż teorie mówią, że nazwa OG Kush odnosi się do uprawy wzdłuż wybrzeża Kalifornii, co oznacza „Ocean Grown Kush” lub do Overgrown.com, strony internetowej, na której sprzedawano torebkę zawierającą nasiona (stąd nazwa „OG Kush” ) Te teorie zostały obalone.

Najbardziej akceptowana historia zaczyna się w latach 90. na Florydzie, kiedy hodowca o imieniu Matt „Bubba” Berger kupił worek mieszanych nasion, w którym znalazł unikalny fenotyp (o którym myślał) Chemdawg. Wkrótce zdał sobie sprawę z potencjału tej rośliny i skrzyżował ją z lokalną odmianą Hindu Kush pochodzącą z Amsterdamu, w wyniku czego powstała odmiana o unikalnym profilu terpenowym, którą nazwał „Kryptonite” aka „Krippy” w odniesieniu do jej intensywnego zapachu.

Zgodnie z historią, „Krippy” stał się „Kush” po tym, jak jeden z przyjaciół Bergera zaczął nazywać go „Kush Berries” ze względu na gęste, kolorowe, okrągłe bryłki, które przypominały mu dzikie jagody. Wkrótce stała się najbardziej poszukiwaną odmianą na Florydzie przez hodowców i palaczy ze względu na jej silny haj, bardzo gęste pąki i niezwykle intensywny zapach. Jednak sadzonka Kush trafiła do Los Angeles dopiero w rękach Josha D.

Josh był przyjacielem Matta i bardzo doświadczonym hodowcą, wiedział, że Kush nie jest najłatwiejszą rośliną w uprawie, ale był to bardzo pożądany fenotyp, więc postanowił podzielić się sadzonkami i wiedzą ze swoimi przyjaciółmi, aby zobaczyć, co mogą wymyślić. Wiedzieli, że dadzą życie jednej z najsłynniejszych odmian, która stanie się znana na całym świecie nie tylko zdobywając status OG, ale także zmieniając nazwę na OG Kush, aby zapamiętać ją jako jedną z pierwszych odmian.

Z czasem OG Kush zdołał rozprzestrzenić się na całym świecie, rozwijając hybrydy, takie jak na przykład Tahoe OG Kush, Larry OG (aka SFV OG Kush), Bubba Kush Pre'98, Josh D OG i Purple Kush. Obecnie wiele słynnych hybryd Cali pochodzi z różnych fenotypów i krzyżówekpochodzących z tych szczepów.

Walory Medyczne.

Tahoe OG Kush to odmiana, która może pomóc w bardzo wielu dolegliwościach, przez co śmiało zostaje zaliczana do odmian medycznych. Już sam fakt, że doskonale relaksuje ciało i umysł, w dzisiejszym świecie pełnym pędu, plasuje naszą OG na górnej półce odmian przydatnych współczesnemu człowiekowi. Pomoże w napadach lęku, wesprze w epizodach depresyjnych, pomoże w bezsenności, problemach gastrologicznych, kostno - stawowych, oraz w wielu innych, mniej lub bardziej poważnych dolegliwościach. 

Jak się obchodzić z OG?

Mądrze ? Jak z każdą zresztą odmianą. Nie jest to odmiana trudna w uprawie, nie powinna nastręczyć zbędnych problemów, ale o kilku rzeczach należy pamiętać.

Po pierwsze zapach. Jak każdy OG Kush, tak i Tahoe OG Kush, dosłownie wali na odległość. Należy zawsze o tym pamiętać i bezwzględnie uwzględnić to w każdych planach i pomysłach, jakie wpadną Wam do głowy patrząc na te pesteczki.

THC w Tahoe powinno dobić do około 21%, więc nie jest to słaba odmiana. Haj może okazać się o wiele silniejszy, niż się zbyt pewny siebie konsument spodziewa, także z dobrego serca, polecam z Panią OG na spokojnie zaczynać znajomość ?

Wszelkie odmiany na genach OG, z racji swojego Kalifornijskiego pochodzenia, dobrze znoszą chłodniejsze noce. Tahoe OG dodatkowo trudno przenawozić, co razem sprawia, że jest dosyć trafnym wyborem dla początkujących growerów.

Nasiona Tahoe OG KUSH kupisz TUTAJ. ________________________________________________________________________

Pamiętaj, że mieszkając w Polsce, lub w innym kraju, gdzie rząd bezczelnie uzurpuje sobie prawo do decydowania o tym, co Ci wolno sadzić a co nie, z wachlarza roślin  matki natury, to niestety, ale nasionka możesz kupić jedynie w celach kolekcjonerskich. ***** ***.

zostaw komentarz

Sign in


Author: